Puhkemaja

Haeska külas mere ääres asuv Tuulingu puhkemaja on ehitatud üle saja aasta vanusesse viljakuivatisse. Hoones on kaks tuba, kaminaruum, köök ja saunakompleks. Olemas on soe ja külm vesi, maja keskküttesüsteemi köetakse puude või elektriga. Kokku mahub majja 8 inimest, tarvidusel saab paigutada ka lisavoodeid. Hoones on olemas kõik võimalused endaga toime tulemiseks, saab valmistada sööki ja on olemas voodipesu. Lähim kauplus asub 15 kilomeetri kaugusel.

Maja renoveerimise käigus on säilitatud sajanditevanust joont, unikaalne ümbrus on tinginud looduslike materjalide kasutuse. Maakivist seintega puhkemaja katus on valmistatud lahel kasvavast endavarutud roost.

Tuulingu puhkemajas viibides saad sa tutvuda ka lähikonna vaatamisväärsustega ja erinevate teenuste osutajatega.

Tuulingu talu pererahvas soovib Sulle mõnusat olemist meie puhkemajas!

http://baltcott.foto360.ee/89/

Ajalugu 

Tuulingu talu, hoone ja pere ühine ajalugu ulatub enam kui saja aasta taha. Kohanimi Tuulingu tuleneb kunagisest mõisa möldrikohast. Kuni aastani 1937 oli siin tuuleveski.

Tuulingu talu õuel lõpeb tee ja algab meri. Talu on näinud läbi aegade erinevaid riigikordi, arusaamu ja inimesi.

Tuulingu talu meespere tegemisteks on ajaloo vältel olnud möldriameti pidamine, osalemine Vabadussõjas, kalapüük ja kala müük sumplaevaga laatadel, linnujahimeeste kostitamine, olemine üheks esimestest  looduskaitseala  töötajatest.

Naispere on lisaks meeste kojuootamisele osalenud kõigis talutöödes, on peetud ka arhivaari, õpetaja ja juuksuri ametit.

Talu on näinud Vene tsaari aega, jõudsalt arenenud vaba Eesti aastatel, näinud looduse ja inimtegevuse loomulikku kooskõla, peremehe varjumist oma saare roogu võõrvägede mobilisatsiooni eest, kodumaad kaitsta üritanud noorte meeste lahkumist üle vee nõukogude eest.

Peremees

Tuulingu talu on traditsioonidega paik, üle saja aasta tagasi asus siia elama minu vaarisa pere. Eelmise sajandi alguses oli külas sada suitsu, täna ligikaudu kolmkümmend. Inimeste võõrandumine oma juurtest ja linna siirdumine on aastasadu olnud loomulik, kuid see protsess võiks pöörduda ja inimesed maale inimväärsesse keskkonda tagasi tulla. Kasvõi suveks. Usun, et need ajad tulevad tagasi ja tahan anda selleks ka oma panuse.

Samas vajab ka loodus inimese tähelepanu. Meie talu  ümbruses laiuvate rannaniitude eest kannavad hoolt šoti mägiveised, jõudumööda taastame puisniitu.